Zadzwoń: +48 790 527 322

Napisz do nas

Home / Blog / Easy Import

Prestashop importowanie dużej ilości produktów za pomocą modułu Easy Import

laptop showroom foto

Kompleksowa Analiza Modułu Easy Import w PrestaShop

  PrestaShop, rozumie kluczową rolę zoptymalizowanych procesów w procesach przedsiębiorców online. Jednym z istotnych narzędzi w arsenałach PrestaShop jest Moduł Easy Import. Niniejszy artykuł szczegółowo eksploruje wielowymiarowe funkcje i zalety wbudowane w tym module PrestaShop, odkrywając jego potencjał do uproszczenia operacji i podniesienia holistycznego zarządzania sklepem internetowym.

  Moduł Easy Import służy do importowania dużych ilości produktów oraz ich kombinacji zawartych w plikach o rozszerzeniach CSV, XLS, XLSX, XML, JSON, TXT. Poprzez CRON możemy także ten proces zautomatyzować. Proponujemy, ale moduł przetestować w wersji demo, dla pewności iż jest zgodny z oczekiwaniami i założeniami

  Poniżej przedstawiamy najważniejsze i zarazem najbardziej użyteczne dla użytkownika funkcje modułu Easy Import.

Bezkompromisowy Import Danych:

1. Informacje o Produkcie
Moduł Easy Import w PrestaShop umożliwia płynny import danych produktów, obejmując istotne szczegóły, takie jak nazwy produktów, opisy, ceny i poziomy zapasów. Ta funkcja okazuje się nieocenionym atutem dla firm chcących zaktualizować swój katalog produktów lub wprowadzić nowe pozycje bez konieczności ręcznego wprowadzania danych.

2. Uproszczone Zarządzanie Kategoriami:
Nawigacja w dziale kategorii produktów staje się zadaniem łatwym do wykonania dzięki temu Modułowi. Handlowcy mogą sprawnie organizować i importować kategorie, promując dobrze zorganizowaną hierarchię produktów w swoim sklepie internetowym. Ta funkcjonalność jest szczególnie korzystna dla sklepów oferujących szeroką i zróżnicowaną gamę produktów.

3. Całościowy Import Danych o Klientach i Zamówieniach:
Wykraczając poza dane związane z produktami, możliwości modułu obejmują informacje o klientach i zamówieniach. Handlowcy mogą bez wysiłku importować szczegóły klientów i dane zamówień, co umożliwia kompleksowy przegląd transakcji i interakcji klientów w środowisku PrestaShop.

Niestandardowe Umiejętności Mapowania:

1. Elastyczne Mapowanie Pól:
Moduł Easy Import oferuje niestandardowe mapowanie pól, pozwalając handlowcom dopasować swoje zewnętrzne źródła danych do złożonej struktury danych PrestaShop. Ta elastyczność zapewnia płynny i precyzyjny transfer informacji, co minimalizuje ryzyko błędów podczas procesu importowania.

2. Efektywne Mapowanie Kategorii:
Dla przedsiębiorstw zajmujących się różnorodnymi kategoriami produktów, funkcja mapowania kategorii modułu umożliwia sprzedawcy płynne dopasowywanie zewnętrznych kategorii do struktury PrestaShop. Zapewnia to, że importowane produkty idealnie wpasowują się w odpowiednie kategorie, utrzymując zorganizowany i intuicyjny sklep internetowy.

Oszczędność Czasu i Zasobów:

1. Strategiczna Przetwarzanie Paczek:
Wsparcie modułu dla przetwarzania paczek to element odgrywający kluczową rolę. Pozwala handlowcom importować duże ilości danych w jednej operacji, oszczędzając nie tylko cenny czas, ale także zmniejszając obciążenie administratorów sklepu. Ta efektywność uwalnia zasoby do wykonania innych kluczowych zadań.

2. Automatyzacja Precyzji:
Dzięki wprowadzeniu automatyzacji, sprzedawca może strategicznie planować regularne importy, automatyzując proces aktualizacji informacji o produktach, poziomach zapasów i innych istotnych danych. Ta strategiczna funkcja przyczynia się do utrzymania aktualności sklepu internetowego bez stałej konieczności manualnej interwencji.

  Poza powyższymi funkcjami modułu pokażemy teraz jak przebiega proces jego instalacji. Jest on bardzo prosty i intuicyjny.

1. Przejdź do strony Modułów i kliknij przycisk „Dodaj nowy moduł”.
2. Wybierz plik modułu i kliknij „Prześlij ten moduł”.
3. Po udanej instalacji otrzymasz komunikat potwierdzający.
4. Moduł będzie widoczny na liście modułów w tym momencie.
5. Jeśli pojawi się komunikat dotyczący konfiguracji, kliknij przycisk „Konfiguruj”, aby go skonfigurować.
6. Rozpocznij proces importu, tworząc regułę importu.
7. Kliknij przycisk „Rozpocznij import”, aby rozpocząć proces.
8. Szczegółowe informacje dotyczące każdego ustawienia reguły importu są dostępne poniżej.
9. Każda reguła importu/eksportu obejmuje akcje kontrolne, dostępne w menu rozwijanym obok przycisku „Edytuj regułę” na stronie reguły.
10. I to już wszystko

  A teraz przeprowadzimy Was przez proces importu w 3 krokach:

Etap 1: Zaimportuj Konfigurację Reguł

W początkowym etapie nowego importu, dostaniesz listę konfiguracji do wyboru przed rozpoczęciem importu. Te konfiguracje, określane jako „Reguły Importu”, są zapisywane, co eliminuje potrzebę ich ponownego wyboru przy każdym kolejnym imporcie.

Etap 2: Mapowanie

W tym drugim etapie, dokonasz dopasowania kolumn pliku do odpowiednich atrybutów produktów lub kombinacji. Opcję „Ignoruj tę kolumnę” możesz zastosować, jeśli chcesz ją pominąć. Pierwszy wiersz twojego pliku zazwyczaj zawiera nagłówek, prezentujący nazwy kolumn. W przypadku odmiennej struktury, możesz dostosować wiersz nagłówka w prawym górnym rogu tej strony. Na przykład, gdy brak tytułów w pliku, ustaw „wiersz nagłówka” na 0.
Z lewej strony znajduje się pole wyboru do wybierania kolumn z pliku, a obok każdego pola wyboru znajduje się pole wejściowe. W tych polach wejściowych można wprowadzić niestandardowe wartości, które zostaną zastosowane do wszystkich produktów w przypadku braku lub pustych wartości w pliku.

Etap 3: Proces Importu

Po zakończeniu mapowania kolumn, możesz rozpocząć proces importowania. Czas zakończenia importu zależy od rozmiaru pliku, od kilku minut do kilku godzin. Dane są importowane partiami, co eliminuje ryzyko przekroczenia limitu czasowego na serwerze. Jeżeli włączyłeś CRON dla reguły importu w pierwszym etapie, w trzecim etapie znajdziesz instrukcje konfiguracji CRON.

 Moduł Easy Import PrestaShop jawi się jako niezastąpiony sojusznik dla przedsiębiorców online dążących do efektywności operacyjnej, precyzji danych i oszczędności czasu w zarządzaniu swoimi przedsięwzięciami e-commerce. Poprzez upraszczanie procesu importu danych, dostarczanie opcji niestandardowego mapowania i wspieranie przetwarzania paczek, ten moduł umożliwia firmom skoncentrowanie się na wzroście i dostarczaniu wyjątkowego doświadczenia zakupowego swoim klientom. W dynamicznym otoczeniu sprzedaży online, narzędzia takie jak Moduł Easy Import, stają się nie tylko udogodnieniem, ale przekształcają się w imperatywy utrzymania konkurencyjności i zwinności w dynamicznym cyfrowym rynku.