Zadzwoń: +48 790 527 322

Napisz do nas

Home / Wdrożenia / Kakadu

Kakadu

portfolio kakadu responsywnosc

Kakadu

Sklep Kakadu to jedno z największych i najbardziej skomplikowanych wdrożeń Prestashop w Polsce. Platforma powstawała ponad 1.5 roku i posiada wiele unikatowych rozwiązań i customizacji. Przede wszystkim Prestashop jest zintegrowana z systemem ERP SAFO oraz z systemem WMS. Obsługa sklepu ma pełną kontrolę nad zamówieniami dzięki automatycznemu systemowi komunikacji z WMS, który odpowiada za uzgodnienie zapasów na produkty i zestawy oraz za kompletację całego zamówienia. Zamówienia trafiają do systemu ERP gdzie następuje wystawianie faktur oraz korekt w przypadku braku kompletacji. Z uwagi na dużą dzienną ilość zamówień oraz dość duże zmiany w bazie produktów, podczas wdrożenia zadecydowano o wymianie całego panelu administracyjnego z domyślnego zaplecza Prestashop na specjalnie zaprojektowany panel w Laravel. Dzięki takiemu pionierskiemu podejściu obsługa zamówień i zarządzanie projektami jest kilkukrotnie wydajniejsze a obsługa sklepu jest zaopatrzona w szereg niezwykle przydatnych funkcji, których był pozbawiony oryginalny panel administracyjny Prestashop.

Sklep posiada również niestandardową wyszukiwarkę produktów opartą na jednym z najbardziej zaawansowanych silników – Elastic Search. Dzięki zastosowaniu tego typu mechanizmów, wyszukiwanie produktów jest skuteczniejsze ponieważ wyszukiwarka potrafi wyszukać produkty, których nazwy są wpisane błędnie.

W sklepie zastosowano zaawansowany system lojalnościowy, połączony z silnikiem loyalty. Dzięki temu członkowie Kakadu Family korzystają w sklepie ze specjalnych cen promocyjnych.

Kolejną funkcją ułatwiającą zakupy jest Click & Collect, czyli funkcja umożliwiająca składanie zamówień w sklepie online z oznaczeniem odbioru paczki w jednym ze sklepów stacjonarnych.

Sklep posiada również dostosowany system obliczający dostępność zestawów i wielopaków na podstawie stanów magazynowych produktów składowych, czyli coś czego Prestashop nie posiada w standardzie.

Na oddzielną uwagę zasługuje rozbudowany system raportujący sprzedaż z wieloma raportami podzielonymi na metody płatności oraz kurierów.

Zakres

ikona projekt graficzny
Projekt graficzny
ikona prestashop
RWD
PS
Prestshop
ikona optymalizacja wydajnosc
Optymalizacja wydajności
ikona Integracje z systemami
Integracje z systemami
ikona customizacja i moduły dodatkowe
Customizacja i moduły dodatkowe
ikona seo
SEO
ikona js
JS
ikona html5
HTML5
ikona css3
CSS3
ikona PHP
PHP
ikona Symfony
Symfony